MEME büyütme kİMLERE YAPILIR?

Meme büyütme kişisel bir cerrahi prosedürdür. Kişinin öncelikle başkasından etkilenmeden kendisi için bu ameliyatı olmayı istemesi ilk kuraldır. 

Şunlara sahipseniz bu ameliyat için aday olabilirsiniz:
- Fiziksel açıdan sağlıklı olmak
- Gerçekçi beklentilere sahip olunması
- Meme gelişiminin tamamlanmış olması
-Çok küçük memelerden dolayı rahatsızlığın olması
-Hamilelik, kilo kaybı ve emzirme sonrası memelerde şekil ve hacim azalmasının yaşanması
-Meme üst kutbunun yeterince dolgun olmamasından dolayı mutsuzluk
- Memeler arası asimetrinin olması
-Bir memenin normal gelişimini tamamlamasına rağmen diğer memenin bundan geri kaldığı veya şekil olarak ( tübüler meme gibi) değişik olduğu durumlar 

Meme büyütme ameliyatı sonrası hamilelik geçirmenizde her hangi bir sorun olmaz. Protezin varlığı hamilelik sonrası süt vermenizi (normalde süt verebilen bayanlarda) engellemez. 

Meme büyütmede kullanılan, özellikle FDA onaylı protezlerin (doktorunuza kullanacağı protezin şeklini ve markası ile FDA onayını mutlaka sorunuz) kanser ve/veya başka sistemik rahatsızlıklara yol açtıkları görülmemiştir. 
 
Bazı insanlar psikolojik sorunlarını veya ayrılık acılarını bir başka konuya yönlendirme çabasındadırlar. Bazen meme küçüklüğü bile onların merkezinde bu kadar baskın olabilmektedir. Bu tür hastalar çok araştırma adı altında her köşe yazısını, her basında veya sanal alemde çıkmış konu ile ilgili haberleri toplamaya başlamıştır. Sonuçta her gün bir başka doktora koşan ve ondan bilgi alıp net sonuç için ise garanti bekleyen bir hasta profili ortaya çıkmaktadır. 

Bu tür hastalarda artık fazla bilgi karışıklığı vardır. Kime inanacağını bilemeyen hastada yüksek beklenti de oluşmuş ve ameliyata olan saplantı da aynı zamanda artmıştır. 
 
Yapmanız gereken bilimsel, özellikle uzman hekimlerin kaleminden çıkmayan anonim yazılara ve de çevrenizden duyduğunuz her bilgiye inanmamanızdır. Gerçekçi beklentiye sahip olmanız çok önemlidir. Bu ameliyat sonrası memenizde sağlanan büyüme ile her türlü sorunlarınız çözülmeyecektir. Zaten size uzmanlığı yanında yeterlik belgesi de olan Plastik ve Estetik, Rekonstrüktif Cerrah size yol gösterici olacaktır. Örnek hasta resimlerine de bakarak kafanızda nasıl bir kazanım sağlayacağınızı da rahatça hayal edebilirsiniz. 
 
Ameliyata tam olarak hazır olmanızı öneririz. Ameliyatın öncesi ve sonrası tüm aşamaları ile uymanız gerekli tüm konuları doktorunuzdan öğrenmelisiniz. 
 
Doktorunuz ile beraber ameliyat öncesi protezin şekli, hacmi, giriş yeri ve yerleştirileceği seviye iyi tartışılmalı ve avantaj-dezavantajları göz önüne alınmalıdır. 
 
Ameliyat sonrası hasta uyumu da gereklidir. Bir süre önerilen sütyeni kullanmak, bazı yasak hareketlerden kaçınmak, ağır nesnelerin çekilmemesi veya kaldırılmaması gibi.  OP DR GÖKHAN ÖZERDEM
ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ, ANTALYA
TEL: +90 532 370 04 14 (FİYATLARI VE RANDEVU İÇİN ARAYINIZ)

Antalya Estetik ve Plastik Cerrah Gökhan Özerdem

Op Dr Gökhan Özerdem
Estetik Plastik Cerrah Antalya

+90 532 370 04 14

Resimleriniz ile danışabilir, fiyat bilgisi alabilirsiniz ! 

ANNE ESTETİĞİ
FİYATLAR

gokhanozerdem@gmail.comKVK ve ÇEREZ aydınlatma metni
(Yasal Uyarı)

Hasta Yorumlarımız

TIKLA

Doktortakvimi 

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. Bu site Estalya Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi resmi sayfasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir. Öncesi sonrası resimlerde de olduğu gibi burada fiyat bilgilerimizi paylaşmamız yasa gereği mümkün değildir. Fiyat bilgisi için tarafımıza randevu ile gelebilir veya irtibat telefonlarımızdan asistanlarımızla irtibata geçebilirsiniz'