ANTALYA MEME GÖĞÜS ESTETİĞİ

Amerika’da 2012 yılında toplam 14,6 milyon kişi estetik müdahale yaptırmıştır. ASPS, yani Amerika Plastik Cerrahi topluluğunun (bakınız: www.plasticsurgery.org) verdiği diğer verilere göre bu yılda meme büyütme estetiği ameliyatı yaptıranların sayısı 2011’de 307 bin; 2012 yılında ise 286 bin olmuştur. Meme büyütme ameliyatı 2006 yılından beri Amerika’da en fazla yapılan kozmetik amaçlı cerrahi işlem olarak birinci sırasını korumaktadır. 
 
Meme estetiği ülkemizde burun ameliyatlarından sonra en sık yapılan operasyonlardır. Özellikle, Amerika ilaç dairesi FDA’in jel dolu meme protezlerine 2006 yılında onay vermesinden (bakınız: www.fda.gov) sonra dünyada olduğu gibi ülkemizde de protez ile meme büyütme ameliyatı sayısında belirli bir artış olmuştur. FDA, sadece 3 protez markasına onay vermiştir. Bunlar için bakınız: FDA resmi internet sayfası; www.fda.gov. Basında da yer almasından dolayı tarafımıza da sıkça sorulan Fransız markası protezlerin FDA onayı yoktu. Estetik cerrahide kullanılacak materyallerin FDA ve Sağlık bakanlığı gibi resmi tescil belgelerinin ve onaylarının olması başarı kadar komplikasyon riskleri açısından da önemlidir. 

Son yıllarda, yağ enjeksiyonu veya dolgu maddeleri ile meme büyütme yöntemleri sıkça dile getirilmesine rağmen, bugün için bilimsel çalışmalar ile ispatlanmış tek meme büyütme yöntemi protez ile yapılanıdır. Sadece yarım beden büyütebildiği , asimetri ve enfeksiyon, kalsifikasyon gibi yüksek yan etki oranından dolayı yağ enjeksiyonu ile meme büyütme tercih edilmemektedir. Dolgu maddeleri konusu ise şimdilik tehlikeli ve maddi olarak pahalı bir seçenek gibi durmaktadır. Zaten hiçbir resmi onayı da bulunmamaktadır, bilimsel çalışmaları neredeyse yok gibidir. 
 
Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatları birbirine benzer yöntemlerle yapılan, meme büyütme gibi yüksek memnuniyet oranları olan estetik girişimlerdir. Meme küçültme ameliyatı artık fonksiyonel bir ameliyat olarak da kabul edilmektedir. Meme büyüklüğüne bağlı omuz ağrıları, yüne omuzda iç çamaşır izi, meme altlarında cilt bozuklukları ve hatta duruş bozuklukları meme küçültme ameliyatına bağlı giderilebilmektedir. 
 
Tüm meme estetiği cerrahi girişimleri gardrop değiştirici uygulamalardır. Ve Plastik, Estetik cerrahi’nin sık yapılan, üzerinde bilimsel olarak çok fazla çalışılmış operasyonlarıdır. Hepsi de izli ameliyatlar olmasına rağmen yakın yıllardaki araştırmalar sonucu daha az iz bırakan, popüler yöntemler Plastik cerrahlar arasında yaygınlaşmaya başlamıştır. 
 
Meme dikleştirme ameliyatları ABD’de 2011 yılında 2000 yılına göre %75 artış göstermiş ve toplamda 91 bin kişi bu ameliyatı olmuştur. Meme büyütmede bu artış %45’dir. Meme dikleştirme ameliyatı sırasında özellikle kas altına protez konularak memenin dikliğinin ve desteğinin daha uzun sürdüğü görülmüştür.
Erkekler arasında da meme estetiği cerrahi girişimlerinde artış olmuştur. Jinekomasti, yani erkeklerde gerilemeyen ve ısrarcı meme büyüklüğü nedeni ile operasyonlar popülerlik kazanmıştır. Özellikle sadece yağlanmaya bağlı olanlarda liposuction çözüm olabilmek ve hastane kalımı da gerekmemektedir. OP DR GÖKHAN ÖZERDEM
ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ, ANTALYA
TEL: +90 532 370 04 14 (FİYATLARI VE RANDEVU İÇİN ARAYINIZ)

Antalya Estetik ve Plastik Cerrah Gökhan Özerdem

Op Dr Gökhan Özerdem
Estetik Plastik Cerrah Antalya

+90 532 370 04 14

Resimleriniz ile danışabilir, fiyat bilgisi alabilirsiniz ! 

ANNE ESTETİĞİ
FİYATLAR

gokhanozerdem@gmail.comKVK ve ÇEREZ aydınlatma metni
(Yasal Uyarı)

Hasta Yorumlarımız

TIKLA

Doktortakvimi 

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. Bu site Estalya Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi resmi sayfasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir. Öncesi sonrası resimlerde de olduğu gibi burada fiyat bilgilerimizi paylaşmamız yasa gereği mümkün değildir. Fiyat bilgisi için tarafımıza randevu ile gelebilir veya irtibat telefonlarımızdan asistanlarımızla irtibata geçebilirsiniz'