MEME GÖĞÜS dİKLEŞTİRME ESTETİĞİ

Meme dikleştirme-toparlama-kaldırma veya dolgunlaştırma ameliyatları, meme küçültme ameliyatlarında kullanılan teknik ve prensiplere benzer olarak yapılan ama meme bezinde bir küçültme işlemi yapmadan, memenin biçiminde yapılan değişiklikleri kapsar. İstatistiklere göre meme büyütme ameliyatları ile beraber hastaların en çok tatmin oldukları ameliyatların başında gelmektedir. 

Meme dikleştirme ameliyatları son zamanlarda en fazla artış gösteren estetik cerrahi girişimlerindendir. Bıraktığı izler meme küçültmesi uygulamalarındaki ile benzerdir. Temelde tek fark birinde meme dokusunun alınarak memenin küçültülmesi, diğerinde sadece sarkıklığın giderilmesidir. Teknik olarak her iki ameliyat birbirine çok yakındır. Bunun yanında, ana hatlarıyla meme küçültme ameliyatına kıyasla dikleştirme ameliyatları biraz daha rahat ve iyileşme süreci az daha hızlı işlemlerdir. 

Bu hasta grubunu özellikle doğum yapmış, yaş ile meme dokusu kaybolmuş buna bağlı sarkmaları olanlar ile ani ve çok kilo vermiş bayanlar oluştururlar. İleri yaşlarda, doğum yapmış (bir kaç sefer süt bezlerinin ve kanallarının dolup boşalması ile meme derisi bollaşmış kişiler), ayrıca hormonal değişimler meme sarkma şikayetine neden olabilmektedir.
 
Meme başı aşağı doğru bakan, meme altı dokuları incelmiş kişiler özellikle ameliyata adaydır. Operasyonda meme dokusunun katlanması ve meme başının yukarı alınımı ile meme üst kısmında dolgunluk amaçlanmaktadır. Bu nedenle gardrop değiştirici ameliyat olarak da bilinmektedir. 

Meme dokusu yeterli olmayan ve biraz büyük görünüm isteyenlerde aynı seansta veya bir kaç ay sonra küçük bir protez kas altına konulabilir. Aynı seansta eğer meme protezinin konulması isteniliyor ise protezin çok hacimli olmamasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde, özellikle protezin dikiş hatlarına baskısı yüzünden yara açılmaları görülebilmektedir. 

Bize en sık sorulan soru bu ameliyatın neden izli olduğudur. Sarkma problemi ileri derecede olmayan ve daha küçük memelerde tek başına meme protezi uygulaması iyi sonuç verebilmektedir. Ancak diğer vakalarda meme dikleştirme operasyonu –protez olsun, olmasın- gereklidir. En iyi sonucu veren yöntemin ise meme başı çevresinden başlayan ve meme kıvrımına kadar uzanan bir ize neden olacağı düşünülmelidir. Memenin alttan toplanmasının ile meme başının yukarı taşınması gerekliliği nedeni ile izsiz ameliyat değildir. Meme dikleşmesini sağlayan kozmetik veya ağız yolu ile alınabilecek ilaç da bulunmamaktadır. Ancak izin iç çamaşırı içinde gizlenebilmesi ve zaman içinde –kişiden kişiye fark göstermekle beraber- çok daha az belirgin hale gelmesi avantajdır. 
 
Ameliyat süresi aksi durum olmadıkça 1-1,5 saat kadardır. Ameliyat süresinin çoğunu cilt altı atılan dikişler almaktadır. Beklenmeyen bir durum olmadığı sürece 1 gecelik hastane kalımı yetmekte ve kişiler işlerine 3-4 gün içerisinde geri dönebilmektedirler. OP DR GÖKHAN ÖZERDEM
ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ, ANTALYA
TEL: +90 532 370 04 14 (FİYATLARI VE RANDEVU İÇİN ARAYINIZ)

Antalya Estetik ve Plastik Cerrah Gökhan Özerdem

Op Dr Gökhan Özerdem
Estetik Plastik Cerrah Antalya

+90 532 370 04 14

Resimleriniz ile danışabilir, fiyat bilgisi alabilirsiniz ! 

ANNE ESTETİĞİ
FİYATLAR

gokhanozerdem@gmail.comKVK ve ÇEREZ aydınlatma metni
(Yasal Uyarı)

Hasta Yorumlarımız

TIKLA

Doktortakvimi 

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. Bu site Estalya Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi resmi sayfasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir. Öncesi sonrası resimlerde de olduğu gibi burada fiyat bilgilerimizi paylaşmamız yasa gereği mümkün değildir. Fiyat bilgisi için tarafımıza randevu ile gelebilir veya irtibat telefonlarımızdan asistanlarımızla irtibata geçebilirsiniz'